Czy łysienie to problem, który można pokonać?

Nie ma wątpliwości, że włosy są tym, co dodaje nam urody. Odnosi się do zarówno do pań, jak i panów. Wywierają ogromny wpływ na naszą pewność siebie, pozwalają na wyrażenie własnej osobowości i charakteru. Normą jest utrata od stu do stu pięćdziesięciu włosów przez dobę. Nie należy się tym przejmować. Kiedy jednak włosów zaczyna wypadać więcej, mamy powód do zmartwień. Może być bowiem tak, że rozpoczął się właśnie proces łysienia. Czym jest łysienie? Dlaczego nas atakuje? Czy można je zatrzymać? Na te i inne pytania postaramy się udzielić odpowiedzi – https://www.e-lysienie.pl/ .

Problem dotykający różnych ludzi
Łysienie to nic innego, jak po prostu wypadanie włosów. Dolegliwość ta atakuje obecnie coraz częściej. Wbrew obiegowej opinii nie jest to problem będący domeną mężczyzn. Z łysieniem zmagają się również przedstawicielki płci pięknej, a nawet dzieci. Może ono przebiegać okresowo, długoterminowo bądź mieć charakter trwały. Nierzadko łysienie prowadzi do trwałej utraty wszystkich włosów albo wybranej powierzchni skóry głowy, albo na całej głowie. Łysienie to konsekwencje nie tylko estetyczne.

Jakie mogą być konsekwencje utraty włosów?
Mówiąc o łysieniu, koniecznie trzeba wspomnieć, że jest to poważny problem mający wpływ nie tylko na to, jak wyglądamy. Utrata włosów odbija się naprawdę mocno na poczuciu własnej wartości. Sprawia, że nasza samoocenna nierzadko zostaje bardzo mocno obniżona. Taka drastyczna zmiana wyglądu prowadzi bardzo często do wycofywania się z kontaktów społecznych, izolowania się. Wiele osób decyduje się nawet zrezygnować z aktywności zawodowej. Osoby łysiejące nie spotykają się z przyjaciółmi, unikają wychodzenia z domu nawet w tak prozaicznych sprawach, jak zrobienie zakupów. Z tego powodu tak ważne jest, aby w porę dostrzec problem i zacząć reagować wówczas, gdy może to przynieść jeszcze oczekiwane rezultaty.

Dlaczego łysiejemy?
Specjaliści zgodnie twierdzą, że trudno wskazać jedną przyczynę utraty włosów. Bardzo często za utratą włosów stoją takie problemy, jak:
-niedobory witaminy D3;
-zbyt niski poziom ferrytyny;
-niedobory kwasu foliowego.
Łysienie jest problemem atakującym często osoby cierpiące na choroby tarczycy (tak niedoczynność, jak i nadczynność, a także choroby autoimmunologiczne gruczołu tarczycowego). Do znacznej utraty włosów może doprowadzić silny stres, przegrzanie , a także wychłodzenie organizmu. Specyficzną odmianą łysienia jest łysienie androgenowe, które wbrew obiegowej opinii nie dotyka tylko mężczyzn. Związane jest ono z nadmierną reaktywnością receptorów androgenowych znajdujących się  przy mieszkach włosowych. Ten typ łysienia ma najczęściej podłoże genetyczne. Niestety, nie można go wyleczyć. Trzeba jednak pamiętać, że właściwie dobrane leczenie może opóźnić postęp choroby.

Co zrobić, aby powstrzymać łysienie?
Wyróżnia się dwa rodzaje łysienia: androgenowe oraz telegenowe. Należy pamiętać, że każde z nich wymaga innego leczenia. Preparaty, które wydawane są bez recepty mogą pomagać w jednym typie łysienia, a szkodzić w drugim, prowadząc do nasilenia problemu. Dlatego tak ważne jest, aby leczenie było ustalone indywidualnie ze specjalistą. Tylko właściwa diagnoza i odpowiednio dobrane środki dają szansę na osiągnięcie sukcesu w leczeniu. Zabiegiem, który daje naprawdę satysfakcjonujące efekty jest mezoterapia igłowa skóry głowy. W skórę głowy wstrzykuje się specjalnie skomponowane substancje, których zadaniem jest odbudowa cebulek włosowych, dostarczenie substancji odżywczych oraz stymulujących. Rewelacyjnie sprawdza się podanie osocza bogatopłytkowego, które od jakiegoś czasu robi furorę nie tylko w leczeniu łysienia. Poleca się także karkoksyterapię, która poprawia mikrokrążenie oraz podnosi skuteczność innych metod. Metodą, która również przynosi naprawdę dobre efekty jest laseroterapia. Jest ona stosowana nie tylko w leczeniu łysienia, ale także rozmaitych chorób neurologicznych. Jeśli leczenie nie zostało w porę podjęte, można postawić na przeszczep włosów. To zabieg , który przywróci utracone włosy.

Łysienie to duży problem, którego nigdy nie należy lekceważyć. Jego ofiarą może paść każdy bez względu na wiek i płeć. Tym, co znaczące jest w jego leczeniu jest systematyczność i błyskawicznie podjęta terapia. Tylko wtedy można mieć nadzieję, że postęp choroby zostanie zatrzymany.

Dodaj komentarz